Πανελλήνιοι Αγώνες
Ανοιχτού Χώρου 70μ - ΟΓ

Βριλήσσια, 5-6 Απριλίου 2003

Στους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ αγώνες ανοιχτού χώρου 70x2 και Ολυμπιακού Γύρου, που έγιναν  στις 5 & 6 Απριλίου 2003, στα Βριλήσσια, η «ΤΕΤΡΑΠΤΕΡΥΛΛΙΣ» πήρε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και συνολικά 7 μετάλλια!

ΧΡΥΣΟΣ Πανελληνιονίκης ο προπονητής της Τετραπτερυλλίδος, Κωνσταντίνος Γιάντσιος, νικώντας τον Απόστολο Νάνο (ΠΣΕ) με 106-97.

Κ. Γιάντσιος

ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο κέρδισαν, η Ανίτα Άτλα στις γυναίκες με 96/120,  και η Έρα Ματιάτου στις νεάνιδες με 74/120. Το ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο κατέκτησε η Δάφνη Ευαγγέλου στις νεάνιδες.

Β.Μύστακα, Ε. Ματιάτου

ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο πήραν οι Ομάδες Αντρών (Γιάντσιος, Αλέπης, Τσαούσης), Γυναικών (Άτλα, Ξύδα, Μελισσινού) και Εφήβων (Μαυρίδης, Μπούχλης, Κουμουνδούρος). Η Ομάδα Νεανίδων (Μύστακα, Ματιάτου, Ευαγγέλου) κατέκτησε την 1η θέση (απονομή μεταλλίων δεν έγινε επειδή δεν υπήρχε τρίτη ομάδα).

Η πρώτη μέρα των αγώνων ξεκίνησε με 3 ώρες καθυστέρηση, λόγω δυνατής βροχής.  Ο έντονος αέρας δυσκόλεψε τους άντρες που

αγωνίστηκαν το πρωί, αλλά οι συνθήκες καλυτέρεψαν το απόγευμα για τις γυναίκες, τις νεάνιδες και τους έφηβους. Παρ’ όλα αυτά, οι αθλητές τις Τετραπτερυλλίδος, Κωνσταντίνος Γιάντσιος (593/720) και Ανίτα Άτλα (611/720) κατέκτησαν την πρώτη θέση στο γύρο 70μ.
Ανίτα Άτλα

Επίσης, στο γύρο 70μ. 1η θέση κατέκτησαν οι Ομάδες Αντρών(1722/2160) και Νεανίδων (1388/2160), ενώ τη 2η θέση πήρε η Ομάδα Γυναικών (1721/2160) και την 3η η Ομάδα Εφήβων (1209/2160).

Στους Πανελλήνιους αγώνες 5 & 6 Απριλίου, σε όλες τις κατηγορίες Ολυμπιακού Τόξου αγωνίστηκαν συνολικά 164 αθλητές και αθλήτριες. Από τους 76 αθλητές που προκρίθηκαν για τον αγώνα Ολυμπιακού Γύρου, οι 18 ήταν του συλλόγου μας.